Od wikingów po Grunwald

Spotkanie z przedstawicielami Bractwa Rycerskiego z Gniewu to wspaniałe połączenie nauki i zabawy. Uczniowie chętnie wczuwali się w role wikinga, pazia, giermka, rycerza czy damy dworu. Podczas lekcji nie zabrakło powodów do śmiechu. Rycerz Dominik z trudem poruszał się w zbroi płytowej, pazia Szymona ubrano w zbroję kolczą i sprawdzano, czy ochroni go przed ciosami, giermek Michał walczył z... balonem, natomiast dama dworu biegała w ciężkich metalowych rycerskich butach. Mamy nadzieję, że ta barwna lekcja średniowiecza rozbudzi w uczniach zainteresowanie historią.

Rekrutacja 2019/2020SZKOŁY PODSTAWOWE – rekrutacja 2019/2020
Dla Babć i DziadkówZ okazji wspaniałych świąt - Dnia Babci i Dnia Dziadka - uczniowie przygotowali przedstawienie pt. "A z nieba posypią się Anioły..."
Klasa IVc w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Oświęcimiu