I miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym " Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii"

Nagrodzono najaktywniejszych ekologów naszej szkoły

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny zajęli I miejsce w powiatowym konkursie ekologicznym  " Uwalniamy nasze środowisko od zużytych baterii". Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczniów udało się zebrać aż 319 kg tych niebezpiecznych odpadów. Organizowany już od ośmiu lat konkurs stanowi jeden z etapów prowadzenia przez Zakład Usług Komunalnych Sp.z. o. o. w Oświęcimiu  selektywnej zbiorki odpadów.  W tym roku wzięło w nim udział 31 szkół podstawowych i gimnazjalnych, które zebrały łącznie 3538 kg. Konkurs rozstrzygany był w dwóch kategoriach  w zależności od ilości uczniów w szkole. Szkoła otrzymała cenne nagrody rzeczowe. Wyróżniono  i nagrodzono najaktywniejszych ekologów, którzy zaangażowali w akcję całe rodziny i znajomych: Wiktorię Jarnot, Sarę Snażyk, Piotra Klaję, Karolinę Stachurę, Dawida Górkę, Adriannę Kwaczałę, Tomasza Wanata,  Przemysława Florka, Kacpra Stawowczyka, Michała Kozieła, Aleksandrę Żmudę, Kamila Stachurę i Mateusza Malinowskiego. Uczniowie naszej szkoły wiedzą  doskonale, że baterie po zużyciu stają się odpadem niebezpiecznym, czyli takim, który wymaga specjalnego traktowania podczas recyklingu. Koordynator akcji na terenie szkoły Małgorzata Chwierut  serdecznie dziękuje wszystkim za wspieranie tej ekologicznej inicjatywy i zaprasza do udziału w kolejnych edycjach.

Dbajmy o środowisko - zbierajmy zużyte baterie!

Wycieczka do KrakowaKlasy III a, III b i IV uczestniczyły w wycieczce do fabryki bombek choinkowych „Armar” oraz do Centrum Nauki i Zabawy „Klockoland” w Krakowie.