Wycieczka do Żywca i Milówki

Uczniowie klas pierwszych i klasy drugiej 13 czerwca byli na wycieczce w Beskidzie Żywieckim.

Zwiedzili Muzeum Miejskie w Żywcu, Park Habsburgów, który znajduje się obok Starego Zamku. Uwagę dzieci przyciągnęła ławeczka z Księżną Alicją Habsburg, matką Krystyny Habsburg mieszkającą do dziś w Pałacu Żywieckim.

W Milówce podziwiali piękno Leśnego Grodu, jest to magiczny zakątek któremu nie obce są akcenty słowiańskich wierzeń. Znajduje się tu posag Świętowita, 14 metrowa rzeźba wykonana z topoli, której pomysłodawcą jest Grzegorz Śleziak (projektant i właściciel ogrodu). Uczniowie mieli również okazję zobaczyć byki rasy Toro Bravo z hiszpanii oraz afrykańskie strusie Emu.

W zimowym ogrodzie zachwycali sie pięknem orientalnej roślinności, którą w pełni oddaje ogród chiński i ścieżki Feng Shui. Większość dzieci mogła po raz pierwszy zobaczyć drzewko Ginko Biloba, różne rodzaje bambusów i kaktusów.

Wycieczkę zakończyli pieczeniem kiełbasek i wesołymi zabawami.

RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Biała Szkola
O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!