Wycieczka do synagogi żydowskiej w Oświęcimiu

Piękna jesienna pogoda towarzyszyła klasie V podczas wycieczki do synagogi w Oświęcimiu. Uczniowie mieli okazję poznać interesujące przedmioty związane z religią żydowską. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudziły przepiękne zwoje Tory przechowywane w Świętej Arce i szofar - tradycyjny żydowski róg.

Podczas warsztatów w synagodze
Prace uczniów wykonane podczas warsztatów
Podczas zwiedzania synagogi
Zwoje Tory
Próba zadęcia w żydowski róg
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.
Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów z Łazów.