Wycieczka do synagogi żydowskiej w Oświęcimiu

Piękna jesienna pogoda towarzyszyła klasie V podczas wycieczki do synagogi w Oświęcimiu. Uczniowie mieli okazję poznać interesujące przedmioty związane z religią żydowską. Oczywiście największe zainteresowanie wzbudziły przepiękne zwoje Tory przechowywane w Świętej Arce i szofar - tradycyjny żydowski róg.

Podczas warsztatów w synagodze
Prace uczniów wykonane podczas warsztatów
Podczas zwiedzania synagogi
Zwoje Tory
Próba zadęcia w żydowski róg
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).