Spotkanie z leśniczym

Pan Ryszard Ćwilklicki- leśniczy z Nadleśnictwa Jeleśnia
Już po raz drugi gościliśmy w naszej szkole pana Ryszarda Ćwiklickiego - leśniczego z Nadleśnictwa Jeleśnia. Uczniowie klas młodszych mieli okazję do utrwalenia wiadomości  zdobytych na zajęciach. Podczas barwnej prelekcji zapoznali się z pracą leśniczego, nauczyli się rozróżniać poroże od rogów oraz poznali wiele ciekawostek z życia leśnych zwierząt. Gość zachęcał do częstego obcowania z przyrodą. Zwrócił  także szczególną uwagę na bezpieczne korzystanie z uroków lasu. W podziękowaniu uczniowie klas trzecich zaśpiewali piosenkę i odczytali rymowanki o lesie, które sprawiły gościowi miłą niespodziankę. Czekamy na prace plastyczne " Pan leśniczy w pracy "- najciekawsze zostaną nagrodzone.
Uczniowie klas trzecich utrwalali wiadomości zdobyte na zajęciach
Pierwszaki z panem leśniczym
Uczniowie klasy IIIb tworzyli rymowanki o lesie
Gość zachęcał do czytania książek o tematyce przyrodniczej
Laureaci konkursu plastycznego
Nowy rok szkolny rozpoczęty!2 września wróciliśmy do szkoły.
Jadłospis
Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.