Wycieczka do Wisły

Uczniowie klas trzecich i klasy pierwszej 5 maja byli na wycieczce w Wiśle. Zwiedzili Muzeum Narciarstwa, Galerię "Sportowe Trofea Adama Małysza", Muzeum Spadochroniarstwa.Podziwiali  Skocznię Narciarską im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Na zakończenie wycieczki odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne w Brennej połączone z pieczeniem kiełbasek i wesołymi zabawami w plenerze.

Galerię "Sportowe Trofea Adama Malysza" można jeszcze raz zobaczyć: galeria online http://www.malysz.org/galeria-online

Muzeum Narciarstwa znajduje się w obiekcie „Zimowit”. Zawiera bogatą kolekcję sprzętu narciarskiego, kolekcję starych nart (wśród nich narty z końca XIXw. i z lat 30-tych XXw.). Wśród zgromadzonych eksponatów znajdują się m.in. narty Adama Małysza, na których zdobył Mistrzostwo Polski. Do ciekawszych można również zaliczyć „karple” czyli rakiety do chodzenia po śniegu. Kolekcja liczy ponad 80 eksponatów.

Muzeum Spadochroniarstwa znajduje sie w obiekcie Agawa. Jest to największa ekspozycja zbiorów w zakresie spadochroniarstwa, znajdują się tu wszelkie pamiątki związane z polskim, tak cywilnym, jak i wojskowym spadochroniarstwem począwszy od czasów II RP po współczesne. Są to odznaki rozpoznawcze i pamiątkowe, mundury, wyposażenie, dokumenty, walory numizmatyczne i filatelistyczne oraz bibliofilistyczne, a także spora ilość zdjęć z okresu II Wojny Światowej. Ponadto  można zobaczyć kolekcję orłów i oznak rozpoznawczych, noszonych przez wszelkie polskie formacje mundurowe od czasów II Wojny Światowej.

Skocznia narciarska im. Adama Małysza w Wiśle Malince
Muzeum Spadochroniarstwa
Biała Szkola
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.