Uczniowie klas I-III bardzo aktywie zademonstrowali swoje poparcie dla ochrony przyrody . Z okazji Dnia Ziemi wzięli udział w marszu ekologicznym. Ubrani w barwne stroje wysoko unosili transparenty z napisami " Mądre dzieci - segregują śmieci " , W Dniu Ziemi - przyroda się zieleni "," Szanuj zieleń, boś nie jeleń! ".  Wszyscy uczestnicy złożyli ekologiczne ślubowanie. Zaprezentowali również plakaty  pod hasłem  " Ekologiczny las" , które później ozdobiły szkolny korytarz. Na zajęciach powstały ciekawe wiersze.  Klasa IIb zaprosiła przedszkolaków na zajecia otwarte na temat koniecznosci ochrony  Ziemi, podczas których goście stworzyli  "Ekologicznego straszaka".

Niech Dzień Ziemi trwa przez cały rok!

Uczniowie składają ekologiczne obietnice
Na terenie parku w Grojcu
Wiersze uczniow klasy IIb na temat Dnia Ziemi
Mali ekolodzy od pomnikiem przyrody
Wystawa prac plastycznych  na korytarzu szkolnym
Ekologiczny straszak
My '8913 września odbyło się spotkanie w ramach akcji MY'89
Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.