Wycieczka klas VI do Synagogi Chewra Lomdei Misznajot w Oświęcimiu

Przed synagogą

11 czerwca klasy szóste odwiedziły synagogę żydowską w Oświęcimiu. Poznały one przedwojenną  i wojenną historię żydowskich mieszkańców miasta, a także powojenne losy synagogi. Było to ciekawe doświadczenie, gdyż po obiekcie oprowadzała uczniów wolontariuszka z Niemiec. W trakcie spotkania padało wiele pytań o elementy kultury, tradycji czy religii żydowskiej.

W synagodze
Podczas oglądania modelu Tory
Za przewodniczką skrzynia z Torą
Piękne zwoje Tory
Podczas oglądania Tory
W synagodze
Wizyta u"specjalsów"14 czerwca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Jednostki Wojskowej NIL w Krakowie.
NOWY SYSTEM EDUKACJI, KSZTAŁCENIE W LICEACH, TECHNIKACH I SZKOŁACH BRANŻOWYCH, JAK BĘDZIE WYGLĄDAĆ REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH ORAZ PONADGIMNAZJALNYCH NA ROK 2019/2020?, KRYTERIA REKRUTACJI
Zaproszenie ofertowe na dowóz uczniów do szkoły w roku szkolnym 2019/2020Zaproszenie ofertowe