Szlak Piastowski - wycieczka klas IV i V

Po długiej zimie, spragnieni przygód z radością powitaliśmy sezon wycieczkowy. Klasy IVa, IVb i V postanowiły wyruszyć w stronę Wielkopolski i przemierzyć najatrakcyjniejszą część Szlaku Piastowskiego. W dniach 12- 14 maja mieliśmy okazję odwiedzić wyjątkowe miejsca- świadków najdawniejszych dziejów ziem polskich i początków naszego państwa. Mogliśmy poczuć atmosferę legendarnych czasów Lecha, Czecha i Rusa.

Trasa naszej wycieczki prowadziła przez Poznań, Ostrów Lednicki, Gniezno, Wenecję, Biskupin, Rogalin i Kórnik.

Przed Katerdrą na Ostrowie Tumskim w Poznaniu
Pod słynnym Ratuszem w Poznaniu

Gniezno - katedra
Zamek w Kórniku

Po strzechami - humor nas nie opuszcza
Przeprawa promem na Ostrów Lednicki
Za nami miejsce chrztu Mieszka I
Wenecka kolejka zaprasza
Akcja „My ‘89”Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pamiętają ten ważny dla Polski rok przemian.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów z Łazów.
Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.