Projekt "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy"

Podsumowanie pracy uczniów

W naszej szkole realizowany  jest Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego ,,Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy”.  Od grudnia 2009 do czerwca 2010 roku II etap Projektu realizowała klasa Ib pod opieką  pani  Małgorzaty Chwierut.  Praca z dziećmi prowadzona była  podczas zajęć obowiązkowych w ramach realizacji podstawy programowej oraz na zajęciach dodatkowych. W specjalnie zorganizowanych i wyposażonych ,,Ośrodkach Zainteresowań” uczniowie rozwijali indywidualne zdolności: językowe, matematyczne, przyrodnicze, wizualno - przestrzenne, muzyczne, ruchowe, intrapersonalne i  interpersonalne. Dużym zainteresowaniem cieszyły się atrakcyjne pomoce dydaktyczne, przybory do ćwiczeń ruchowych, zestaw instrumentów perkusyjnych oraz lalki  teatralne. Uczniowie tworzyli  w zespołach  gry planszowe, które  wykorzystywali później na zajęciach. W „Kąciku twórczego myślenia” zamieszczali wiersze, zagadki, opisy i opowiadania oraz  pomysłowe prace plastyczne. W  kwietniu spotkali się z sołtysem Grojca Krzysztofem Wolakiem, do którego wspólnie z rodzicami napisali listy. Zorganizowano również warsztaty "Pracowite pszczółki"  w  Skansenie Pszczelarskim bartnika Krzysztofa Zycha, warsztaty w Miejskiej Bibliotece w Oświęcimiu, "Spotkanie z tradycją" z przedstawicielkami KGW w Grojcu Marią Bajorską i Marią Śliwką. Odbyły się także zajęcia otwarte dla rodziców i przedszkolaków.  Projekt stwarzał sprzyjające warunki do rozwoju dziecka rozpoczynającego naukę w szkole, jego kreatywności, ciekawości poznawczej i otwartości na wiedzę. Wpływał  również na poprawę jakości edukacji poprzez modernizację treści i metod kształcenia W czerwcu zakończył się II etap projektu. Nastąpiło uroczyste przekazanie pomocy nauczycielce przyszłej klasy I. Na zakończenie zajęć dodatkowych w dniu 14 czerwca odbył się pokaz efektów pracy uczniów zaprezentowany na forum publicznym z udziałem zaproszonych gości i rodziców. Swoją obecnoscią zaszczycili nas: wójt Gminy Oświęcim Eliza Góra, dyrektor ZEAS i PG Krzysztof Szpara, dyrektor szkoły Joanna Wysogląd , instruktor  Jolanta Szczerbowska z PZOL w Grojcu, rodzice, nauczycielki realizujące projekt  Dorota Dudek i Małgorzata Żurawska oraz  przedstawiciele lokalnej prasy. Występ "Koziołek Matołek w kraju króla Bóla" zobaczyli również wszyscy  uczniowie klas I- III oraz przedszkolaki z Grojca wraz z nauczycielkami. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek i upominki dla swoich pociech. Dużym zainteresowaniem cieszyła się również wystawa prac i osiągnięć  uczniów prezentowana na korytarzu szkolnym. Prowadząca II etap Projektu Małgorzata Chwierut  serdecznie podziękowała za życzliwość i współpracę podczas jego realizacji.

Razem zawsze jest weselej-integracja grupy
Wędrówki ptaków- mozaika
Podczas tworzenia mapy mentalnej
Lalki teatralne wykonane podczas realizacji Projektu
Animacja kukiełką nie jest trudna.Uczniowie korzystają również z zestawu pacynek i teatrzyku
Wyjazd do Teatru Lalek Banialuka
Zakładanie hodowli roślin donniczkowych
Hodowla roślin sprawia wiele radosci
Obserwacje  z użyciem mikroskopu
Drama
Kącik twórczego myślenia
Spotkanie z soltysem Grojca panem Krzysztofem Wolakiem
Zabawa w teatr
Skansen posiada zabytkowe ule
Dziękujemy!
Wizyta w Skansenie Pszczelarstwa
Wizyta w  Miejskiej Bibliotece w Oswięcimiu.
Samodzielnie tworzymy gry planszowe
Obserwacje przyrodnicze w parku
W poszukiwaniu mszyc
Bierzemy udział w konkursach
Wizyta w Gminnej Bibliotece Publicznej w Grojcu
Spotkanie  z tradycją prowadziły przedstawicielki KGW w Grojcu
Zapraszamy na podsumowanie Projektu
Podsumowanie efektów pracy uczniów.
Wizyta przedszkolaków. Bardzo podobał im się
Zabawy z chustą Klanza
Wystawa prac uczniów cieszyła się dużym zainteresowaniem
Wizyta przedszkolaków
Swoja obecnością zaszczyciła nas wójt Gminy Oświęcim Eliza Góra oraz dyrektor ZEAS i PG Krzysztof Szpara
Biała Szkola
Wolontariuszki na medal!Kilkanaście wolontariuszek z klas V,VI i VIII naszej szkoły wzięło udział w jubileuszowym Piątym Charytatywnym Meczu Hokejowym.
Wielka Liga CzytelnikówIV Ogólnopolski Konkurs „Wielka Liga Czytelników" objęty jest patronatem m.in. Ministra Edukacji Narodowej.