Żywa lekcja historii

Husarz polski w akcji - w roli husarza Mariusz Sajdak z klasy V

Dnia 24 lutego 2010 roku odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii pod hasłem "Muszkieterowie. Potyczki polsko - szwedzkie w XVII wieku." Uczniowie poznali  uzbrojenie muszkieterów, pikinierów i husarii polskiej. Niektórzy przebrani w stroje z epoki mogli poczuć na własnej skórze oddech historii. Społeczność szkolna bawiła się znakomicie, obserwując musztrę żołnierską i próby władania bronią z XVII wieku. Lekcję przygotowali członkowie Bractwa Rycerskiego z Gniewu, którzy już po raz kolejny odwiedzili naszą szkołę.

Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów z Łazów.
Czytamy polskie noweleNasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję społeczną popularyzującą literaturę polską.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.