Żywa lekcja historii

Husarz polski w akcji - w roli husarza Mariusz Sajdak z klasy V

Dnia 24 lutego 2010 roku odbyła się w naszej szkole żywa lekcja historii pod hasłem "Muszkieterowie. Potyczki polsko - szwedzkie w XVII wieku." Uczniowie poznali  uzbrojenie muszkieterów, pikinierów i husarii polskiej. Niektórzy przebrani w stroje z epoki mogli poczuć na własnej skórze oddech historii. Społeczność szkolna bawiła się znakomicie, obserwując musztrę żołnierską i próby władania bronią z XVII wieku. Lekcję przygotowali członkowie Bractwa Rycerskiego z Gniewu, którzy już po raz kolejny odwiedzili naszą szkołę.

O patriotyzmie dzisiaj...Konkurs "Czym jest dziś patriotyzm" rozstrzygnięty!
RAZEM NA ŚWIĘTA!
RODOOd dnia 25 maja 2018 r. zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (tzw. RODO).