Spotkanie z tradycją

W piątek, 16 września 2016, dzieci z naszej szkoły oraz starszaki z grojeckiego przedszkola miały okazję zobaczyć wyjątkowe przedstawienie przygotowane przez zespół „Grojczanie”. Ukazywało ono dawny obrzęd żniwny -  od koszenia zboża poprzez układanie snopków, młóckę cepem, aż po wypiekanie chleba. Inscenizacja oprawiona była śpiewem oraz narracją objaśniającą poszczególne czynności i przeniosła dzieci w czasy oddalone o niemal 100 lat. Pokaz spotkał się z wielkim entuzjazmem dzieci okazanym gromkimi brawami w trakcie i po występie.Raz jeszcze składamy gorące podziękowania "Grojczanom" za tę żywą lekcję historii! Spotkanie z tradycją zorganizowały Magdalena Kramarczyk i Katarzyna Waszkiewicz.

Wizyta u"specjalsów"14 czerwca br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Jednostki Wojskowej NIL w Krakowie.
Wizyta w Bielsku-BiałejZajęcia ekologiczne w Zakładzie Gospodarki Odpadami S.A. w Bielsku-Białej
Wycieczka klas V w Góry Świętokrzyskie