8. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28 września 2018 roku w Szkole Podstawowej im Henryka Sienkiewicza w Grojcu odbył się
8. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Działania uczniów obejmowały trzy obszary:

• Sprawdzenie uczniów klas III – VII, w jakim stopniu opanowali tabliczkę mnożenia

• Sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia przez mieszkańców naszej okolicy

• Przygotowanie poczęstunku dla uczniów, którzy uzyskali tytuł MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA i otrzymali medal – w tym roku zieloną sowę

W szkole od samego rana było bardzo szumnie. W powietrzu dało się wyczuć atmosferę oczekiwania. Uczniowie już o godzinie 8.45 mieli przecież sprawdzać swoją znajomość tabliczki mnożenia.

Samorząd Uczniowski przygotował smakowite stanowiska dla ekspertów. Każdy uczeń, który zdobył ten tytuł, otrzymywał kawałek ulubionej czekolady.

O godzinie 10.30 uczniowie wybrali się w plener. Ubrani w kamizelki odblaskowe, z transparentami, zestawami pytań i orderami z ochotą maszerowali po okolicy Grojca. W tym roku odwiedzili nowo otwartą przychodnię „Z SERCEM” i gminną bibliotekę publiczną. Wcześniej, oczywiście bardziej operatywne osoby, uzyskały zgodę na wizytę. Po drodze, starym zwyczajem, prosiliśmy spotkane osoby, aby wzięły udział w akcji. Dzieci w odblaskach zwracają na siebie uwagę i łatwiej jest im nawiązać kontakt z przechodniami. Wszyscy z zaciekawieniem przyglądali się, w jaki sposób uczniowie odpytują – jak to wszystko wygląda. Niektórzy sami z ochotą przyłączali się do zabawy i znakomicie odpowiadali. Nasze dzieci cieszyły się z każdego rozdanego orderu.

W bibliotece pracują sami eksperci! Pani dyrektor Gasidło też miała przygotowane pytania. W rewanżu uczniowie zostali z zaskoczenia odpytani ze znajomości tabliczki mnożenia i nie tylko… Zdali test bezbłędnie.

W drodze powrotnej odwiedzili zakład fryzjerski pani Małgorzaty Sołtysik - tam również zastali eksperta. Wszyscy zachwyceni wracaliśmy do szkoły.

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia był pełen emocji. Dziękujemy wszystkim za udział, zaangażowanie i serce włożone w przygotowanie imprezy. Gratulujemy EKSPERTOM i zachęcamy wszystkie dzieci do przypominania sobie tabliczki mnożenia podczas gier i zabaw. Wszystko po to, aby potem w takim dniu jak ten śpiewająco zdać egzamin i zdobyć tytuł EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.

My '8913 września odbyło się spotkanie w ramach akcji MY'89
Akcja „My ‘89”Zapraszamy do współpracy wszystkich, którzy pamiętają ten ważny dla Polski rok przemian.
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Grojcu informuje.Od dnia 2 września 2019 r. rozpocznie jazdę autobus szkolny dowożący uczniów ze Stawów Grojeckich, ul. Czajki, Tarniówki.