1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Ratujemy i Uczymy Ratować

opis niedostepny

Już po raz szósty, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej probie bicia rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo - oddechowej przez jak największą ilość osób. Wydarzenie odbywało się w ramach Programu Edukacyjnego Ratujemy i Uczymy Ratować. Wzięło w nim udział łącznie 137 osób, które ćwiczyły na 8 fantomach przekazanych nam przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielili się z nami niezawodni każdego roku strażacy - ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grojcu: Marcin Sulkiewicz, Chrystian Zdziebko i Damian Wojtala. Nad poprawnością wykonywania próby czuwały także nauczycielki naszej szkoły: Małgorzata Żurawska, Małgorzata Chwierut. Krystyna Jaromin, Katarzyna Mendyk, Agata Mamica i  Joanna Miłoń oraz pani pielęgniarka Joanna Majkut. Pan Jarosław Cieciak  zatroszczył się o nagłośnienie i fotorelację. Do bicia rekordu przystąpiły klasy : Ia, IIa, IIb, IIIa, IVa, IVb i Vb .

Wspaniałą atrakcją dla wszystkich uczestników był pokaz sprzętu i wyposażenia wozu strażackiego przygotowany przez strażaków z OSP w Grojcu.  Podkreślono również znaczenie noszenia elementów odblaskowych i troski o bezpieczeństwo podczas udzielania pomocy.

Słowa podziękowań i gratulacji przekazał dziś wszystkim uczestnikom tegorocznej próby pomysłodawca Jerzy Owsiak. 

Wiemy już, że udało nam się pobić rekord z ubiegłych lat. W tym roku w próbie uczestniczyły 105 902 osoby w zgłoszone w 1402 instytucjach w całej Polsce. Cieszymy się, bardzo, jednak najważniejsze jest przecież to, że uczymy się jak można uratować życie drugiemu człowiekowi.

Bardzo dziękuję za udział i zaangażowanie wszystkim uczestnikom dzisiejszego wydarzenia.

Koordynatorka akcji na terenie szkoły: Małgorzata Chwierut

Zapraszamy do obejrzenia filmiku Ratujemy i uczymy ratować SP Grojec 2018

 

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego w związku z potencjalnym ryzykiem zakażenia koronawirusem.
Uwaga!5 marca została uruchomiona nowa strona internetowa naszej szkoły
Samorząd Uczniowski
Interhead.pl