Pożegnanie lata

Było wesoło
Ostatni dzień lata uczniowie klasy IIIb spędzili na wycieczce. Podziwiali uroki górskiego krajobrazu. Pogoda dopisała, więc udało się upiec na ogniu kiełbaski. Następnie w cieple Chlebowej Chaty wzięli udział w warsztatach edukacyjnych, ściśle związanych z realizacją treści programowych. Rozpoznawali podstawowe zboża i mieli okazję zobaczyć maszyny wykorzystywane przy uprawie i obróbce ziarna. Najwięcej radości sprawiły wszystkim samodzielne przygotowanie i wypiek podpłomyków oraz degustacja. Z zainteresowaniem słuchali również ciekawostek z życia pszczół. Wcześniejsza wizyta w grojeckiej pasiece pozwoliła na wykazanie się wiedzą. Oczywiście nie zabrakło zabaw na świeżym powietrzu i gry w piłkę nożną.
W pieczeniu kiełbasek pomógł pan Piotr Kwaczała- tata Ady
 Nad rzeką
Przygotowanie podpłomyków
Dziewczyny na traktorach
Uczymy się robić masło
Upiekły się nasze podpłomyki
Wycieczka klas piątychWyjazd do teatru to doskonały pomysł na jesienny czas.
Henryki 201910 grudnia 1905 roku Henryk Sienkiewicz został wyróżniony Nagrodą Nobla.