Owoce w naszej szkole

W tym roku szkolnym uczniowie  klas I-III uczestniczyli w rządowym programie  „Owoce w szkole”,  którego celem była zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania. Z  okazji  podsumowania programu aktorzy z kółka teatralnego klas I- III zaprezentowali uczniom  i przedszkolakom przedstawienie pt. „ Królewna Śmieszka”.  Przekonywali widzów, że zdrowie to nasz najcenniejszy skarb, dlatego troska o nie jest taka ważna. Doświadczenia upartej Śmieszki przypomniały widzom o konieczności  dokładnego mycia owoców i warzyw przed spożyciem . Uczniowie podziękowali również dyrektor szkoły Joannie Wysogląd za przystąpienie do programu i  troskę o ich zdrowie. Później reprezentacje klas uczestniczyły w turnieju wiedzy, podczas którego rozwiązywano zagadki, rozpoznawano owce i warzywa za pomocą różnorodnych zmysłów oraz tworzono hasła promujące zdrowe odżywianie. Zespoły mogły liczyć na doping świetnie  przygotowanej publiczności.

Śmieszka nie nie słuchała krasnoludków i nie myła owoców przed jedzeniem

Widownia aktywnie uczestniczyła w dopingowaniu swojej drużyny
Turniej wiedzy- reprezentacje klas I - III
Zaprosiliśmy również przedszkolaków