1. Strona Główna
  2. O naszej szkole
  3. Biuletyn Informacji Publicznej
  4. Dokumenty szkolne
  5. Wydarzenia
  6. Dziennik elektroniczny LIBRUS Synergia
  7. Kontakt
  8. Rada Rodziców
  9. Mapa Serwisu
  10. RODO

Narodowe Święto Niepodległości

10 listopada był w naszej szkole dniem, w którym staraliśmy się  jak najlepiej przygotować do Święta Niepodległości. Przed wejściem witała nas biało-czerwona flaga, a galowe stroje uczniów zdobiły kotyliony i kwiaty w narodowych barwach.  

     Uczniowie IV klas przygotowali  program  słowno-muzyczny. Podkreślili w nim główne wydarzenia, które  prowadziły nasz kraj poprzez trudny czas zaborów aż do  radosnej chwili, gdy 99 lat temu Polska stała się znowu wolna.

    Czwartoklasiści wspomagani przez koleżanki z klasy VII  przypomnieli  najważniejsze pieśni i piosenki patriotyczne, które zawsze towarzyszyły Polakom w trudnych chwilach, ale były też przejawem radosnego świętowania, gdy karty historii się odwróciły. Śpiewali je i powstańcy, i żołnierze, i zwykli ludzie - dorośli, młodzież i dzieci. Dodawali sobie nimi otuchy, ożywiali nadzieję, wzmacniali wzajemne więzi.

     Na zakończenie programu sala gimnastyczna naszej szkoły zabrzmiała  wspólnym śpiewem. Był on wyrazem naszego udziału w obchodach Święta Niepodległości.

 

opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
opis niedostepny
Samorząd Uczniowski
Interhead.pl