Kółko języka angielskiego

Kółko języka angielskiego dla uczniów klas IV – VI prowadzone przez p. Beatę Smolarek ma za zadanie poszerzyć wiadomości i umiejętności zdobyte na lekcjach. Uczniowie ćwiczą w ciekawej formie zarówno słownictwo, jak i struktury gramatyczne. Osłuchują się z językiem poprzez oryginalne nagrania i ciekawe filmy edukacyjne. Rozwijają umiejętność rozumienia tekstu czytanego poprzez ciekawą lekturę, czy informacje na stronach internetowych. Ćwiczą również swoje umiejętności konwersacji.

Na zajęciach tych uczniowie poznają kulturę i historię krajów anglojęzycznych, a szczególnie Wielkiej Brytanii, święta i tradycje z nimi związane. Uczniowie oglądają filmy, pracują z książką, mapą, słownikiem, ale również z komputerem. Część zadań dla nich będzie również na szkolnej platformie.

Zajęcia te pomagają przygotować się do konkursów, w których od kilku lat uczniowie osiągają wysokie wyniki, między innymi w ogólnopolskim konkursie TEST OXFORD PLUS dwukrotnie mieliśmy laureata I stopnia z wyróżnieniem (czyli 100 punktów na 100 możliwych).

Dzień patronaW piątek 13 stycznia obchodziliśmy (nieco spóźniony) dzień patrona naszej szkoły.
Lekki TornisterW trosce o zdrowe kręgosłupy
Sukcesy naszych uczennic w XIV Międzynarodowym Konkursie Plastycznym Dzieci i Młodzieży Tęczowy Kalendarz